Отримати результати аналізів
Записатися на прийом
Головна>Послуги>Інтегральна секс-терапія

Інтегральна секс-терапія

Інтегральна секс-терапія – це поєднання методів психоаналізу з еротичними техніками. Психоаналітична робота в кабінеті нашого фахівця сприяє глибинному проникненню в несвідомі конфлікти, страхи та потяг пацієнта, які можуть бути джерелом його сексуальних проблем. Еротичні техніки, які секс-терапевт призначає як домашнє завдання, дозволяють послабити почуття тривоги та посилити бажаний прояв еротичних реакцій.

Мета секс-терапії полягає у виявленні психологічних причин, що викликають сексуальні складнощі у пацієнтів. Серед цих причин можуть бути негативні “повідомлення” про секс, несвідомі сексуальні конфлікти, неврози, коріння яких ще в ранньому психосексуальному розвитку пацієнта.

 Наприклад, причиною еректильної дисфункції часто стає занепокоєння своїх сексуальних дій. Чоловік фізіологічно неспроможна підтримати ероекцію тоді, коли страх заповнює його тіло норадреналіном і він переживає синдром очікування сексуальної невдачі. У випадках пригніченого жіночого оргазму або уповільненої еякуляції у чоловіків однією з причин може бути нав’язливе самоспостереження, яке заважає людині переживати задоволення і порушує його рефлекторний відгук на статеве збудження. У результаті реакцію оргазму “накладається заборона”.

Ми дотримуємося гіпотези про те, що кожен сексуальний розлад є результатом специфічної психологічної причини. Ми розглядаємо кожен окремий випадок як унікальний, спираючись на особливість психосексуального розвитку пацієнта та визначаємо індивідуальну стратегію лікування, підбираючи певні еротичні техніки як домашнє завдання конкретно для даного пацієнта.

Ми працюємо з:

  • розладами, пов’язаними із фазою статевого потягу;
  • розладами, пов’язаними з порушенням фази збудження, такими як еректильна дисфункція та пригнічене жіноче збудження;
  • розладами, пов’язаними з фазою оргазму, такими як передчасна або уповільнена еякуляція у чоловіків та пригнічений жіночий оргазму.

Стратегії лікування одиноких пацієнтів спрямовані на можливість усвідомити свій страх бути знехтуваними і водночас на розвиток навичок спілкування, підвищення впевненості у собі, що допомагає побудувати стосунки.

Стратегії лікування пацієнтів у відносинах припускають аналіз можливих несвідомих конфліктів пацієнта, пов’язаних із сексуальністю, у кабінеті терапевта та опрацювання їх через еротичну взаємодію зі своїм партнером удома.

Стратегії лікування пари ґрунтуються на спостереженні за взаємини пари, на основі яких секс-терапевт робить висновки про джерела сексуальних розладів. Секс-терапевт допомагає зробити більш зримими причини напруги, з якими стикається пара, і ті несвідомі конфлікти раннього дитинства, які були одружені і стали можливою причиною сексуальних проблем у житті пари.

Як проходить лікування

Під час першої зустрічі з пацієнтами проводиться структуроване інтерв’ю, що дозволяє отримати необхідну інформацію для постановки проблеми та вироблення стратегії лікування. Для кожного випадку пропонується гнучкий індивідуальний підхід. В інтегральній секс-терапії немає стандартних, рутинних прийомів лікування, механічно пристосованих лікування того чи іншого сексуального розладу. Кожна процедура, завдання чи терапевтичне втручання одержують чітке раціональне тлумачення. Такий індивідуальний підхід потребує спеціальної техніки аналізу, насамперед сконцентрованої на оцінці безпосереднього сексуального досвіду пацієнта. 

Читати далі
Лікарі напряму:
Непочатова Дарія Володимирівна, психолог-сексолог, член Секції сексології та терапії сексуальних розладів Спілки психологів та психотерапевтів України
Комплексні пропозиції