Варикоцеле

До поширених захворювань чоловічої статевої системи відносять варикозне розширення вен сім'яного канатика (варикоцеле).

Варикозне розширення вен призводить до порушення кровопостачання тканини яєчка і його терморегуляції, що сприяє пригнобленню функції сперматогенного епітелію. Це веде до зниження кількості сперматозоїдів, погіршення їх рухливості і морфологічних показників. Усе це впливає на можливість запліднення сперматозоїдами яйцеклітини.

Захворювання проявляється, як правило, в період статевого дозрівання.

Цей тип дисфункції статевої системи чоловічого організму виникає унаслідок наднормованого кров'яного припливу і, відповідно, відтоку крові.

Характерною ознакою захворювання є просвічувана через шкіру сітка збільшених судин. Головними чинниками розширення сім'яного канатика можна назвати:

  • недостатність венозних клапанів області яєчок, внаслідок чого слабшає рефлюкс (зворотний хід крові);
  • анатомічну особливість будови гирла вени яєчка, розташованої дуже близько до гирла вени надниркової залози.

 

Закид гормонально насиченої крові до яєчка, виробленої наднирковими залозами, провокує зниження природного рівня тестостерону, а отже погіршує біологічну якість сперматозоїдів.

Як правило, варикоцеле вражає ліве яєчко, хоча можливо і двостороння поразка.

У більшості пацієнтів хвороба протікає безсимптомно, небагато відчувають біль або дискомфорт в яєчках. І тільки комплексна діагностика здатна точно встановити міру захворювання і визначити методи лікування.

Діагностика варикоцеле передбачає:

  • пальпації лозовидного сплетіння;
  • проба Вальсальви;
  • УЗД-дослідження (лежачи і стоячи).

 

ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ

Для лікування необхідна операція варикоцеле, ефективність якої залежить від вчасно встановленого діагнозу.

Варикоцеле вимагає хірургічного втручання вже на початковому етапі визначення захворювання. Неадекватне лікування варикоцеле або несвоєчасне оперативне втручання може призвести до атрофії яєчка.

 Свідчення до операції — безпліддя, регулярні сильні болі і неприємні відчуття, деформація вен, атрофія яєчка.

Успішність операції і ефективність результату залежать від давності хвороби і її міри. Захворювання проявляється, як правило, в період статевого дозрівання. Операція є ефективнішою, якщо яєчко постраждало у меншій мірі.

У нас в країні найбільше поширення отримала операція Іванисевича, яка проводиться з ушкодженням м'язів живота, а тому має тривалий післяопераційний період. Крім того, захворювання після такої операції часто рецидивує. Якість оперативного втручання, а також ефективність післяопераційного періоду безпосередньо залежать від професійної компетенції мікрохірургів, що мають багаторічний досвід проведення планових операцій цього напряму.

МІКРОХІРУРГІЧНА ОПЕРАЦІЯ ВАРИКОЦЕЛЕ

Якість оперативного втручання, а також ефективність післяопераційного періоду безпосередньо залежать від професійної компетенції мікрохірургів, що мають багаторічний досвід проведення планових операцій цього напряму.

Фахівці «Андроцентру» виконують субінгвінальну мікрохірургічну варикоцелектомію, що іменується також операцією Мармара, як найбільш ефективну і визнану у всьому світі. Це втручання дозволяє перетнути усі вени, що йдуть від яєчка, і таким чином зменшити можливість рецидивування. Операція робиться з використанням оптичного збільшення і має ряд переваг перед іншою технікою. Крім того пацієнт може залишити клініку того ж дня.

ВАРИКОЦЕЛЕ: МІКРОХІРУРГІЯ НОВОГО ПОКОЛІННЯ

Суть оперативної маніпуляції при варикоцеле полягає в мікрохірургічному перетині розширених вен в сім'яному канатику на рівні зовнішнього пахового кільця, тобто на 2-3 см вище за мошонку.

 При цьому зберігаються артерії і лімфатичні судини.

Мікрохірургічна операція варикоцеле, виконана із застосуванням  спеціального устаткування оптичного збільшення, практично не залишає слідів: невеликий шрам завдовжки до 3 см з часом адаптується під структуру шкіри. Сама ж ділянка розкриття сім'яного канатика фізичного дискомфорту або болю упродовж життя не викликає.

Також хірурги «Андроцентру» проводять операцію, використовуючи лапароскопічний доступ. Можна одночасно прооперувати з одного підходу вени з двох сторін. Операційні розрізи невеликого розміру і не ушкоджують м'яз.

На відміну від більше травматичних оперативних процедур минулого покоління, сучасні методи мікрохірургії пахової області виключають виникнення післяопераційних ускладнень, серед яких слід виділити, водянку яєчка, перетин артерії, рецидив варикоцеле .

Операція варикоцеле, відновлення після якої не вимагає особливих фізіологічних обмежень, - єдиний ефективний методом повернути чоловічому організму здоров'я і природну функцію. Вчасне звертання до фахівця мінімізує дистанцію від правильно встановленого діагнозу - до повного біологічного відновлення в післяопераційний період.

Обстеження в профільному медичному центрі може бути також профілактичним, тому як  не завжди виникнення захворювання варикоцеле супроводжується описаною картиною його симптоматики. Самостійне встановлення діагнозу також не гарантує правильності визначення недуги, тому як за зовнішніми проявами варикоцеле можуть ховатися захворювання шкіри, посттравматичні симптоми м'язів, клініка кишкового тракту, урологія, онкологія і так далі

 Якщо ви зіткнулися з необхідність комплексного медичного обстеження і вас цікавлять:

  • методи діагностики в індивідуальному випадку;
  • ціна операції варикоцеле;
  • терміни післяопераційного відновлення і так далі

поставити питання фахівцеві ви можете онлайн або за телефоном. Зручна форма контакту гарантує максимальний комфорт діалогу з «Андроцентром», що виключає непрофесіоналізм у встановленні діагнозу.

Питання, що цікавлять Вас, по лікуванню варикоцеле, зокрема відносно хірургічних методів лікування, можна поставити, звернувшись безпосередньо до професора Бойка Миколи Івановичи за телефоном 067 509 07 87 або поштою profboiko@gmail.com.

Задати питання