Передчасна еякуляція

Останнім часом існує тенденція до збільшення кількості сексуальних розладів у чоловіків. Стрес, психоемоційні перевантаження, погіршення екологічної ситуації, шкідливі чинники виробництва, зниження загального тонусу організму — усе це впливає на якість сексуального життя.

Найчастіше сексуальні проблеми пов'язані з порушенням ерекції і еякуляції (передчасна еякуляція).

Передчасна еякуляція виражається в скороченні тривалості статевого акту, в результаті сім'явипорскування і оргазм настають неконтрольовано.

Занадто раннім може вважатися сім'явипорскування, що настає до завершення 1-2 хв. з моменту введення статевого члена в піхву, якщо при цьому у партнерки не настав оргазм.

У разі передчасної еякуляції сім'явипорскування може статися також при поцілунках з партнеркою, при дотику до її статевих органів і навіть в час, коли вона роздягається. Ерекція при цьому є нормальною або частковою. В деяких випадках еякуляція настає навіть при повній відсутності ерекції.

Термін «занадто раннє сім'явипорскування» вживають, якщо сім'явипорскування настає після введення статевого члена в піхву, але до настання оргазму у жінки. Іноді занадто раннім вважається сім'явипорскування, що настає до здійснення 25 фрикційних рухів.

Більшість чоловіків, що страждають передчасним сім'явипорскуванням, з самого початку сексуальної активності не могли контролювати еякуляцію, проте у деяких з них цей симптом виникав повторно, після нормального контролю над еякуляцією.

Передчасне сім'явипорскування, як і імпотенція, має психологічний і органічний характер. При природжених формах таке порушення проявляється з початку статевого життя і пов'язане з підвищеним тонусом симпатичної нервової системи, психоемоційними змінами. Набута передчасна еякуляція, як правило, обумовлена запальними процесами в статевих органах або неврозоподібним станом пацієнта. В результаті це може призводити до підвищення сприйнятливості внутрішніх і зовнішніх рецепторів геніталій і перероздратуванню центру еякуляції.

Для лікування передчасної еякуляції використовуються декілька підходів:

  • врегулювання ритму статевого життя;
  • психотерапія;
  • секстерапія — по Мастерс-Джонсон, Кратохвілу, методика стоп-старт;
  • анестезуючі засоби;
  • інгібітори зворотного захоплення серотоніну;
  • ін'єкції гіалуронової кислоти в голівку статевого члена;
  • хірургічний метод — нейротомія гілок дорзального нерва статевого члена.

 

Ми використовуємо зазвичай усі методи в комплексі, залежно від причини, міри розладу і ефективності лікування.

Сексуальні розлади у чоловіків — проблема непроста і дуже делікатна. Продовження статевого акту — питання, до якого слід підходити розсудливо. Спершу варто подумати, що могло стати причиною сексуальної дисфункції. Можливо, досить відпочити, поліпшити якість життя або змінити сексуальну поведінку. Якщо статева функція не відновлюється самостійно або проявляються перелічені вище симптоми захворювань, слід негайно звернутися до лікаря.

Задати питання