Чоловіче безпліддя

Сімейні пари після рішення народити дитину досягають зачаття, як правило, впродовж року. Проте близько 15 % сімей стикаються з тим, що не можуть зачати малюка. Дуже важливо за відсутності позитивного результату звернутися до лікаря вже через 10-12 місяців.

Безпліддя залежить від багатьох чинників. Зокрема, в   30-40 % випадків причиною відсутності зачаття є порушення здатності чоловіка породжувати потомство (так зване чоловіче безпліддя). Близько 30 % - на безпліддя впливає однаково як і жіночий, так і чоловічий чинник.

 Чоловіче безпліддя буває декількох форм:

  • Секреторне безпліддя — це нездатність статевих залоз виробляти сперматозоїди.
  • Экскреторно-токсичне безпліддя - порушення функціональної здатності сперматозоїдів, внаслідок захворювань статевих органів, таких як простатит, везикуліт, епідидиміт. В цьому випадку імунологічні, біохімічні зміни, вплив мікрофлори або інтоксикація патологічно впливають на здатність чоловіків виробляти здорові сперматозоїди.
  • Экскреторно-обтураційне безпліддя викликане запаленням передміхурової залози, яєчок, сім'явивідних шляхів, сім’яних пухирців, придатків, вродженою відсутністю сім'явивідних шляхів, а також травмами статевих органів або оперативними втручаннями. Усі ці проблеми стають причиною порушення прохідності сім'явивідних шляхів.

 

Завершальним діагностичним методом для вирішення питання про причину безпліддя являється біопсія яєчка, яка у нас в клініці проводиться відкритим способом.

У зв'язку з різними чинниками, що викликають безпліддя, застосовуються різні підходи до фармакологічного лікування.

Секреторне безпліддя у чоловіків лікують гормональними препаратами. Антибактеріальні медикаментозні засоби застосовуються для лікування запальних захворювань статевих органів, при бактерійному інфікуванні і розвитку экскреторно-токсичного безпліддя. Також використовуються різні біостимулятори.

 Для лікування экскреторно-обтураційного безпліддя застосовуються тільки хірургічні підходи.

Мікрохірургічний метод лікування є одним з найскладніших і найсерйозніших. Мікрохірургічне втручання призначають пацієнтам, у яких порушена прохідність сім'явивідних шляхів (такі операції, як вазоепідидимоанастомоз, вазовазостомія, трансуретральна резекція кісти передміхурової залози). Провести ефективну операцію по відновленню фертильності (здібності організму створювати життєздатне потомство) при таких захворюваннях або після стерилізації може тільки хірург з відповідною кваліфікацією. Іноді операція по відновленню фертильності неможлива з наступних причин: немолодий вік пацієнта, безпліддя дружини або неправильно виконана раніше добровільна хірургічна стерилізація, тривалий період, що пройшов після виникнення обтурації, присутність антиспермальних антитіл.

Задати питання