Еректильна дисфункція (імпотенція)

ЕРЕКТИЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ (ІМПОТЕНЦІЯ)

Еректильна дисфункція (чи  ще називають «імпотенція ») — збій ерекції, під час якої жорсткість, форма і об'єм пеніса чоловіка не дозволяють йому вчинити статевий акт. Представникам сильної статі проблеми з потенцією заважають не лише вести повноцінну сексуальну активність, але і завдають збитку їх психічному  стану. Частенько еректильна дисфункція пов'язана з рядом інших хвороб або психічних відхилень, і рідше зустрічається як автономна недуга. Тільки в Україні від 2 до 4 млн чоловіків страждають від цього захворювання.

Лікування імпотенції — це, в першу чергу, правильна діагностика причин її появи.  Розрізняють два найважливіші типи причин, що викликають імпотенцію:

 • органічні - в цьому випадку еректильна дисфункція обумовлена фізіологічними відхиленнями в організмі, тобто, нервові закінчення, кровоносні судини, гормональна система, які відповідають за формування і підтримку ерекції, не повною мірою виконують свої функції;
 • психогенні (функціональні) - обумовлені попереднім невдалим статевим актом, неадекватною поведінкою жінки під час статевого акту або бажанням чоловіка управляти своєю ерекцією; такі причини призводять до нестабільної ерекції на тлі збереженої спонтанної, нічної ерекції. Коли протікають попередні ласки, ерекція достатня для здійснення статевого акту, проте при спробі його вчинити збудження зникає. Такі порушення в медичному середовищі часто називають синдромом тривожного очікування сексуальної невдачі. Зрештою, порушення потенції провокує депресію, невроз і статеву неспроможність.

 

 Серед усіх причин, що призводять до втрати чоловічої сили, можна виділити:

 • загальні захворювання організму (цукровий діабет, атеросклероз, гормональні розлади та інше);
 • набуті захворювання статевих органів;
 • вроджена патологія або травми і хірургічні втручання на органах чоловічої статевої системи;
 • хвороба Пейроні;
 • прийом наркотиків або надмірне вживання алкогольних напоїв, сигарет;
 • хронічна інтоксикація психотропними та іншими медикаментозними речовинами;
 • запальні процеси в органах малого тазу.

Підвищити потенцію можна, усунувши причини виникнення еректильної дисфункції і вилікувавши супутні захворювання.

ЯК ПОЛІПШИТИ ПОТЕНЦІЮ?

Щоб поліпшити потенцію, необхідно звернутися за професійною допомогою до відповідного фахівця — сексопатолога — оскільки він зможе грамотно діагностувати причини виникнення проблеми (психогенні або органічні) і призначити ефективну методику лікування.

Варто відмітити, що в лікуванні імпотенції важлива саме перша  консультація у сексопатолога, оскільки конкретно у цей момент формуються довірчі взаємовідносини між лікарем і пацієнтом, які є запорукою успішного результату у вигляді підвищення потенції.

Досить часто для виявлення кореня проблеми потрібна присутність партнерки, яка допоможе чоловікові позбавитися від внутрішніх страхів, розслабитися і повернути упевненість в собі.  

 Сучасна медицина має в розпорядженні широкі можливості і методики лікування психогенної і органічної еректильної дисфункції. Серед них:

 • медикаментозне або психотерапевтичне лікування;
 • метод інтракавернозних ін'єкцій вазоактивних препаратів;
 • хірургічне лікування артеріальної або венозної недостатності;
 • імплантація протезів статевого члена і так далі

 

Імплантація протезів статевого члена потрібна в 10% випадків порушення потенції, коли усі інші методи не діють.

Як підняти потенцію знають фахівці медичного центру «Андроцентр». У клініці ви зможете отримати кваліфіковану консультацію, пройти діагностику і лікування. «Андроцентр» має в розпорядженні усе необхідне для успішного вирішення делікатної проблеми: досвідчений і тактовний персонал, сучасне устаткування, якісні медикаменти. Ми допоможемо повернути вам гармонію та впевненість у своїх силах!

Задати питання