Хвороба Пейроні

Хвороба Пейроні, названа іменем хірурга французького короля Луї XV, розвивається внаслідок рубця або бляшки, що виникає в області білкової оболонки кавернозних тіл статевого члена. Проявляється викривленням статевого члена, болем у момент ерекції і часто еректильною дисфункцією (30-40 %). Кут викривлення може навіть досягати 90 градусів, що є механічною причиною для прямолінійного руху статевого члена в піхві.

Причини розвитку цієї хвороби до кінця не встановлені. Ущільнення білкової оболонки сприяє посиленню відтоку крові з кавернозних тіл по венах. Як результат - порушення вено-оклюзивного механізму, внаслідок чого настає еректильна дисфункція.

Передбачається, що однією з причин цієї хвороби може бути повторна травма під час статевого акту, наприклад, в мить, коли жінка знаходиться згори і статевий член вислизає з піхви. Не виключається і аутоіммунна природа захворювання. Хвороба Пейроні також може бути проявом системних захворювань, наприклад, поєднуватися з контрактурою Дюпюїтрена руки.

Для лікування початкових стадій хвороби Пейроні використовується консервативний підхід. Застосовуються вітаміни, стероїди, гормони, ферменти, Верапаміл, ультразвукова, ударно-хвильова терапія. Це лікування призводить до стабілізації процесу, зменшення болю і розм'якшення ущільнення, проте не призводить до зменшення викривлення.

Для корекції кривизни члена проводиться спеціальна операція. Оперативних підходів може бути декілька.

  • Корекція викривлення шляхом укорочення довшої сторони кавернозного тіла. Використовується також при вродженому викривленні.
  • Посічення бляшки із заміною штучним матеріалом або клаптем з тканин організму (вена, оболонки шкіри і так далі).
  • У разі одночасного порушення еректильної функції - імплантація протеза статевого члена.

 

Питання, що цікавлять Вас, по лікуванню хвороби Пейроні, зокрема, по хірургічних методах, можна задати, звернувшись безпосередньо до професора Бойка Миколи Івановича за телефоном 067 509 07 87 або поштою profboiko@gmail.com

Задати питання