Чоловіча стерилізація (вазектомія)

Найбільш ефективним і простим способом чоловічої контрацепції є чоловіча стерилізація (вазектомія). Суть операції полягає в перетині сім'явивідних проток, що запобігає прохідність сперми. Операція виконується під місцевою анестезією протягом 10-15 хвилин і в той же день пацієнт іде додому.
В даний час існують два варіанти вазектомії.

Традиційний спосіб - пошарове розсічення шкіри і оболонок яєчка для виведення в рану сім'явиносних проток і перетин їх. Післяопераційні ускладнення клінічно не виражені (не більше 1,5% операцій).

«Безскальпельний» спосіб - вивільнення сім'явиносних проток за допомогою розсування шкіри тупим шляхом. При такій операції зменшується ймовірність розвитку ускладнень, зокрема появи гематоми.

Після стерилізації рекомендують починати сексуальне життя через тиждень. Оскільки повна відсутність сперматозоїдів в еякуляті досягається тільки після 15-20 сім'явиверження  (або через 3 місяці), в перший час після операції під час статевого акту слід використовувати презервативи або інші методи контрацепції для надійного оберігання від вагітності.

Успіх такого хірургічного втручання стовідсотковий. Крім того, безпеку такої операції і простота її виконання набагато вище, ніж у подібної маніпуляції, що проводиться у у жінки. І обійдеться вона чоловікам дешевше.

Зазвичай вазектомію здійснюють з обопільної згоди подружжя, коли з соціальних або медичних причин вони не бажають мати дітей, але існує проблема непереносимості інших методів контрацепції, або подружжя хоче стовідсоткової гарантії надійності методу.

Показанням для чоловічої стерилізації є психічні та спадкових захворювань.
При згоді на таку операцію слід враховувати такі фактори, як наявність повноцінної сім'ї, наявність дітей, а також вік чоловіка (вазектомія молодим людям не рекомендується). В Україні, на відміну від Росії, немає закону, що забороняє проводити вазектомію чоловікам, які не досягли 35-річного віку і не мають двох дітей.

Чоловік повинен твердо вирішити, що такий метод контрацепції для нього і його партнерки буде найбільш прийнятним, оскільки після такої операції відновити фертильність (здатність до запліднення) складно. Як правило, вазектомія - незворотний спосіб стерилізації. Однак деякі пацієнти через певний час бажають відновити фертильність. Це часте явище при повторному одруженні, смерті дитини або бажанні мати наступну дитину.

Відновлення фертильності після проведеної добровільної стерилізації - одна з найскладніших хірургічних операцій. І навіть якщо хірург має високу кваліфікацію і великий досвід, це не гарантує успішність втручання в наступних випадках: тривалий термін після вазектомії, немолодий вік пацієнта, наявність безпліддя у подружжя, сам метод проведеної стерилізації.

Ефективність мікрохірургічної операції відновлення прохідності (т. Е. Наявність сперматозоїдів в еякуляті) становить в середньому близько 50%. Однак тільки настання вагітності можна вважати показником ефективності операції по відновленню фертильності.

Народити дитину дана подружня пара зможе і застосовуючи допоміжні репродуктивні технології (запліднення «в пробірці») сперматозоїди, отримані шляхом пункції яєчка або придатка яєчка. А крім того перед вазектомію ми рекомендуємо чоловікам Кріоконсервувати сперму для цього випадку.

Задати питання