Отримати результати аналізів
Записатися на прийом

Хвороба Пейроні

Хвороба Пейроні, названа на ім’я хірурга французького короля Луї XV, розвивається внаслідок рубця або бляшки, що виникає в області білкової оболонки кавернозних тіл статевого члена. Виявляється викривленням статевого члена, болем у момент ерекції та часто еректильною дисфункцією (30-40 %). Кут викривлення може навіть досягати 90 градусів, що є механічною причиною для прямолінійного руху статевого члена в піхву.

Причин розвитку цієї хвороби до кінця не встановлено. Ущільнення білкової оболонки сприяє посиленню відтоку крові з кавернозних тіл за венами. Як наслідок – порушення вено-оклюзивного механізму, внаслідок чого настає еректильна дисфункція.

Передбачається, що однією з причин цієї хвороби може бути повторна травма під час статевого акту, наприклад, у момент, коли жінка знаходиться зверху і статевий член вислизає з піхви. Не виключається і аутоімунна природа захворювання. Хвороба Пейроні також може бути проявом системних захворювань, наприклад, поєднуватись з контрактурою Дюпюїтрена руки.

Для лікування початкових стадій хвороби Пейроні використовується консервативний підхід. Застосовуються вітаміни, стероїди, гормони, ферменти, верапаміл, ультразвукова, ударно-хвильова терапія. Це лікування призводить до стабілізації процесу, зменшення болю та розм’якшення ущільнення, проте не призводить до зменшення викривлення.

Для корекції кривизни члена проводиться спеціальна операція. Оперативних підходів може бути кілька.

  • Корекція викривлення шляхом укорочення довшої сторони кавернозного тіла. Використовується також при вродженому викривленні.
  • Висічення бляшки із заміною штучним матеріалом або клаптем з тканин організму (вена, оболонки, шкіри тощо).
  • У разі одночасного порушення еректильної функції імплантація протеза статевого члена.

 

Запитання щодо лікування хвороби Пейроні, що цікавлять Вас, зокрема, за хірургічними методами, можна поставити, звернувшись безпосередньо до професора Бойка Миколи Івановича за телефоном 067 509 07 87 або поштою profboiko@gmail.com