Отримати результати аналізів
Записатися на прийом

Варикоцеле

До поширених захворювань чоловічої статевої системи відносять варикозне розширення вен насіннєвого канатика (варикоцеле).

Варикозне розширення вен призводить до порушення кровопостачання тканини яєчка та його терморегуляції, що сприяє гнобленню функції сперматогенного епітелію. Це веде до зниження кількості сперматозоїдів, погіршення їхньої рухливості та морфологічних показників. Усе це впливає можливість запліднення сперматозоїдами яйцеклітини.

Захворювання проявляється, як правило, у період статевого дозрівання.

Даний тип дисфункції статевої системи чоловічого організму виникає через наднормований кров’яний приплив і, відповідно, відплив крові.

Характерною ознакою захворювання є сітка збільшених судин, що просвічується через шкіру. Головними факторами розширення насіннєвого канатика можна назвати:

  • недостатність венозних клапанів області яєчок, внаслідок чого слабшає рефлюкс (зворотний перебіг крові);
  • анатомічну особливість будови гирла вени яєчка, розташованої дуже близько до гирла вени наднирника.

 

Закидання гормонально насиченої крові до яєчка, виробленої наднирковими залозами, провокує зниження природного рівня тестостерону, а отже погіршує біологічну якість сперматозоїдів.

Як правило, варикоцеле вражає ліве яєчко, хоча можливе і двостороннє ураження.

У більшості пацієнтів хвороба протікає безсимптомно, мало хто відчуває біль або дискомфорт у яєчках. І лише комплексна діагностика здатна точно встановити ступінь захворювання та визначити методи лікування.

Діагностика варикоцеле передбачає:

  • пальпації лозоподібного сплетення;
  • проба Вальсальви;
  • УЗД-дослідження (лежачи і стоячи).

 

ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ

Для лікування потрібна операція варикоцеле, ефективність якої залежить від вчасного діагнозу.

Варікоцеле потребує хірургічного втручання вже на початковому етапі визначення захворювання. Неадекватне лікування варикоцеле або несвоєчасне оперативне втручання може призвести до атрофії яєчка.

Показання до операції – безпліддя, регулярні сильні болі та неприємні відчуття, деформація вен, атрофія яєчка.

Успішність операції та ефективність результату залежать від давності хвороби та її ступеня. Захворювання проявляється, як правило, у період статевого дозрівання. Операція є більш ефективною, якщо яєчко постраждало меншою мірою.

У нас у країні найбільшого поширення набула операція Іванисевича, яка проводиться з ушкодженням м’язів живота, а тому має тривалий післяопераційний період. Крім того, захворювання після такої операції часто рецидивує. Якість оперативного втручання, і навіть ефективність післяопераційного періоду безпосередньо залежить від професійної компетенції мікрохірургів, мають багаторічний досвід проведення планових операцій цього напрями.

МІКРОХІРУРГІЧНА ОПЕРАЦІЯ ВАРИКОЦЕЛЕ

Якість оперативного втручання, і навіть ефективність післяопераційного періоду безпосередньо залежить від професійної компетенції мікрохірургів, мають багаторічний досвід проведення планових операцій цього напрями.

Фахівці «Андроцентра» виконують субінгвінальну мікрохірургічну варикоцелектомію, яку також називають операцією Мармара, як найбільш ефективну і визнану в усьому світі. Це втручання дозволяє перетнути всі вени, що йдуть від яєчка, і таким чином зменшити можливість рецидивування. Операція проводиться з використанням оптичного збільшення та має ряд переваг перед іншими техніками. Крім того, пацієнт може залишити клініку того ж дня.

ВАРІКОЦЕЛЕ: МІКРОХІРУРГІЯ НОВОГО ПОКОЛІННЯ

Суть оперативної маніпуляції при варикоцелі полягає в мікрохірургічному перетині розширених вен у насіннєвому канатиці на рівні зовнішнього пахового кільця, тобто на 2-3 см вище мошонки.

При цьому зберігаються артерії та лімфатичні судини.

Мікрохірургічна операція варикоцеле, виконана із застосуванням спеціального обладнання оптичного збільшення, практично не залишає слідів: невеликий шрам довжиною до 3 см з часом адаптується до структури шкіри. Сама ж ділянка розтину насіннєвого канатика фізичного дискомфорту чи болю протягом життя не викликає.

Також хірурги “Андроцентра” проводять операцію, використовуючи лапароскопічний доступ. Можна одночасно прооперувати з одного підходу вени з обох сторін. Операційні розрізи невеликого розміру та не ушкоджують м’язи.

На відміну від більш травматичних оперативних процедур минулого покоління, сучасні методи мікрохірургії пахової області виключають виникнення післяопераційних ускладнень, серед яких слід виділити водянку яєчка, перетин артерії, рецидив варикоцеле.

Операція варикоцеле, відновлення після якої не вимагатиме особливих фізіологічних обмежень, – єдиний ефективний метод повернути чоловічому організму здоров’я та природну функцію. Своєчасне звернення до фахівця мінімізує дистанцію від правильно встановленого діагнозу до повного біологічного відновлення у післяопераційний період.

Обстеження в профільному медичному центрі може бути також профілактичним, тому що не завжди виникнення захворювання на варикоцеле супроводжується описаною картиною його симптоматики. Самостійне встановлення діагнозу також не гарантує правильності визначення недуги, тому що за зовнішніми проявами варикоцеле можуть ховатися захворювання шкіри, посттравматичні симптоми м’язів, клініка кишечника, урологія, онкологія тощо.

Якщо ви зіткнулися з необхідністю комплексного медичного обстеження і вас цікавлять:

  • методи діагностики в індивідуальному випадку;
  • ціна операції варикоцеле;
  • терміни післяопераційного відновлення та ін.

запитати спеціаліста ви можете онлайн або по телефону. Зручна форма контакту гарантує максимальний комфорт діалогу з Андроцентром, що виключає непрофесіоналізм у встановленні діагнозу.

Цікаві для Вас питання щодо лікування варикоцеле, зокрема щодо хірургічних методів лікування, можна поставити, звернувшись безпосередньо до професора Бойка Миколи Івановича за телефоном 067 509 07 87 або поштою profboiko@gmail.com.