Останнім часом існує тенденція до збільшення кількості сексуальних розладів у чоловіків. Стрес, психоемоційні навантаження, погіршення екологічної ситуації, шкідливі фактори виробництва, зниження загального тонусу організму – все це впливає на якість сексуального життя.
Найчастіше сексуальні проблеми пов’язані з порушенням ерекції та еякуляції (передчасна еякуляція).
Передчасна еякуляція виявляється у скороченні тривалості статевого акту, внаслідок сім’явипорскування та оргазм наступають неконтрольовано.
Занадто раннім може вважатися сім’явипорскування, що настає до закінчення 1-2 хв. з моменту введення статевого члена у піхву, якщо при цьому у партнерки не настав оргазм.
У разі передчасної еякуляції сім’явипорскування може статися також при поцілунках з партнеркою, при дотику до її статевих органів і навіть у час, коли вона роздягається. Ерекція при цьому є нормальною чи частковою. У деяких випадках еякуляція настає навіть за повної відсутності ерекції.
Термін «занадто раннє сім’явипорскування» вживають, якщо сім’явипорскування настає після введення статевого члена у піхву, але до настання оргазму у жінки. Іноді занадто раннім вважається сім’явипорскування, що настає до скоєння 25 фрикційних рухів.
Більшість чоловіків, які страждають на передчасне сім’явипорскування, від самого початку сексуальної активності не могли контролювати еякуляцію, однак у деяких з них цей симптом виникав вдруге, після нормального контролю над еякуляцією.
Передчасне сім’явипорскування, як і імпотенція, має психологічний та органічний характер. При вроджених формах таке порушення проявляється з початку статевого життя та пов’язане з підвищеним тонусом симпатичної нервової системи, психоемоційними змінами. Придбана передчасна еякуляція, як правило, обумовлена запальними процесами у статевих органах або неврозоподібним станом пацієнта. В результаті це може призвести до підвищення сприйнятливості внутрішніх та зовнішніх рецепторів геніталій та переподразнення центру еякуляції.
Для лікування передчасної еякуляції використовуються кілька підходів:
- врегулювання ритму статевого життя;
- психотерапія;
- секстерапія – за Мастерс-Джонсон, Кратохвілу, методика стоп-старт;
- анестезуючі засоби;
- інгібітори зворотного захоплення серотоніну;
- ін’єкції гіалуронової кислоти в головку статевого члена;
- хірургічний метод – нейротомія гілок дорзального нерва статевого члена.
Ми зазвичай використовуємо всі методи в комплексі, залежно від причини, ступеня розладу та ефективності лікування.
Сексуальні розлади у чоловіків проблема непроста і дуже делікатна. Продовження статевого акту – питання, до якого слід підходити тверезо. Спочатку варто подумати, що могло стати причиною сексуальної дисфункції. Можливо, достатньо відпочити, покращити якість життя або змінити сексуальну поведінку. Якщо статева функція не відновлюється самостійно або виявляються перелічені вище симптоми захворювань, слід негайно звернутися до лікаря.