Отримати результати аналізів
Записатися на прийом

Чоловіче безпліддя

Сімейні пари після рішення народити дитину досягають зачаття, як правило, протягом року. Однак близько 15% сімей стикаються з тим, що не можуть зачати малюка. Дуже важливо за відсутності позитивного результату звернутися до лікаря вже за 10–12 місяців.

Безплідність залежить від багатьох факторів. Зокрема, у 30-40% випадків причиною відсутності зачаття є порушення здатності чоловіка виробляти потомство (так зване чоловіче безпліддя). Близько 30% – на безпліддя впливає як жіночий, так і чоловічий фактор.

Чоловіче безпліддя буває кількох форм:

  • Секреторна безплідність  – це нездатність статевих залоз виробляти сперматозоїди.
  • Екскреторно-токсична безплідність – порушення функціональної здатності сперматозоїдів внаслідок захворювань статевих органів, таких як простатит, везикуліт, епідидиміт. У цьому випадку імунологічні, біохімічні зміни, вплив мікрофлори чи інтоксикація патологічно впливають на здатність чоловіків виробляти здорові сперматозоїди.
  • Екскреторно-обтураційна безплідність викликана запаленням передміхурової залози, яєчок, сім’явиносних шляхів, насіннєвих бульбашок, придатків, уродженою вродженою відсутністю сім’явиносних шляхів, а також травмами статевих органів або оперативними втручаннями. Всі ці проблеми стають причиною порушення прохідності сім’явивідних шляхів.

 

Заключним діагностичним методом для вирішення питання про причину безпліддя є біопсія яєчка, яка у нас у клініці проводиться у відкритий спосіб.

У зв’язку з різними факторами, що викликають безплідність, застосовують різні підходи до фармакологічного лікування.

Секреторна безплідність у чоловіків лікують гормональними препаратами. Антибактеріальні медикаментозні засоби застосовуються для лікування запальних захворювань статевих органів, при бактеріальному інфікуванні та розвитку екскреторно-токсичної безплідності. Також використовуються різні біостимулятори.

Для лікування екскреторно-обтураційного безпліддя застосовується лише хірургічні підходи.

Мікрохірургічний метод лікування є одним із найскладніших і серйозних. Мікрохірургічне втручання призначають пацієнтам, у яких порушена прохідність сім’явиносних шляхів (такі операції, як вазоепідімоанастомоз, вазовазостомія, трансуретральна резекція кісти передміхурової залози). Провести ефективну операцію з відновлення фертильності (здатності організму створювати життєздатне потомство) за таких захворювань або після стерилізації може лише хірург із відповідною кваліфікацією. Іноді операція з відновлення фертильності неможлива з таких причин: немолодий вік пацієнта, безплідність подружжя або неправильно виконана добровільна хірургічна стерилізація, тривалий період, що пройшов після виникнення обтурації, присутність антиспермальних антитіл.